Astons nieruchomości

  • 604-380-020
  • 795-652-241
  • biuro@astons.pl

JAK SPRZEDAĆ NIERUCHOMOŚĆ W DOBREJ CENIE?

Większość osób potrzebuje wielu miesięcy, żeby sprzedać swoją pierwszą nieruchomość. Przyczyną tego może być fakt, że coraz chętniej zamiast szukać mieszkań, domów na rynku wtórnym wolimy wziąć sprawy w swoje ręce i wybudować własne cztery kąty wg swojej wizji, dostosowanej do potrzeb. Co więc zrobić, aby zachęcić te osoby do skorzystania z Twojej oferty?

Trudności ze sprzedażą nieruchomości mogą napotkać szczególnie właściciele starszych mieszkań, kamienic powojennych. Architektura z tamtych czasów nie wpasowuje się w oczekiwania obecnego klienta, który poszukuje mieszkania nie większego niż 150 m2. Stare budownictwo często jest zaopatrzone w znacznie większe pomieszczenia co sprawia, że koszty utrzymania takiej nieruchomości są zbyt wysokie szczególnie dla młodych rodzin z dziećmi.

Częste problemy pojawiają się w przypadku sprzedaży domów rodzinnych. Zawierają one szereg miłych dla właściciela wspomnień i niejednokrotnie rozstanie się z mieszkaniem może okazać bardzo trudne. Wartość domu w oczach sprzedającego jest znacznie wyższa niż w rzeczywistości przez co większość zainteresowanych rezygnuje z zakupu.

Co więc zrobić, żeby jak najszybciej sprzedać nieruchomość i jednocześnie zadowolić obydwie strony?

HOME STAGING

Zanim rozpoczniesz proces sprzedaży zrób co w Twojej mocy, aby mieszkanie wyglądało jak najkorzystniej. W przypadku domków jednorodzinnych bardzo istotnym elementem jest także odpowiednie przygotowanie ogrodu. Z pokojów powinny zostać usunięte wszelkie przedmioty tj. portrety, zdjęcia, pamiątki z wycieczki rodzinnej itp. Warto także pozbyć się wszelkich śladów świadczących o przebywaniu w mieszkaniu zwierząt. W końcu nie wszystkim musi to odpowiadać. 

 

Wyeliminowanie przedmiotów należących do obecnych właścicieli niewątpliwie wpłynie na szybszą sprzedaż mieszkania, ponieważ ułatwi to podjęcie decyzji kupującemu. Wyobraźnia klienta sama będzie mu podpowiadała w jaki sposób urządzi nieruchomość. Zbyt duża liczba przedmiotów może zniechęcić potencjalnych zainteresowanych.

 

Czytaj także – HOME STAGING

 

OFERTA NIERUCHOMOŚCI

 

Odpowiednio skonstruowany opis nieruchomości pozwoli na szybszą finalizację sprzedaży. Warto wcześniej dokładnie przemyśleć zalety mieszkania i skrupulatnie je opisać. Zagłębiając się w rynek nieruchomości można zaobserwować, że większość sprzedających nie rozpisuje się zbytnio na temat swojego mieszkania. Jest to błąd, ponieważ na pewno jest wiele atutów, o których opłaca się wspomnieć. Możemy tutaj wspomnieć o spokojnej okolicy, miłych sąsiadach, dobrej lokalizacji, bliskiej odległości do sklepów spożywczych czy linii komunikacyjnych itd. Oprócz tego mocną stroną może być solidność wykonania nieruchomości czy korzystne rozplanowanie poszczególnych pokoi. Pomocny może okazać się plan nieruchomości.

 

O tym, że ludzie “kupują oczami” wiadomo już od dawna, dlatego dobre zdjęcia to klucz do sukcesu. Zwróć uwagę na światło przy robieniu fotografii. Ono także odgrywa tutaj znaczącą rolę. Coraz modniejsze stają się tzw. wirtualne spacery po mieszkaniu. Jest to najnowocześniejszy sposób na dokładne zaprezentowanie swojej nieruchomości klientowi bez wychodzenia z domu. Ułatwi to tym osobom podjęcie decyzji o zakupie.

 

CZYTAJ TAKŻE – STRATEGIA SPRZEDAŻY

 

CZY WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY RZECZOZNAWCY?

 

Odpowiedź często brzmi: tak, szczególnie w przypadku osób, które swoją nieruchomość będą sprzedawały pierwszy raz. Mając w ręku dokładną wycenę mieszkania daje nam to kolejny argument w rozmowie z klientem. Często osoby potencjalnie zainteresowane zakupem mają w swojej głowie własną cenę jaką są w stanie zapłacić, która nie zawsze jest zgodna z panującymi realiami.

 

Jeżeli Twoja wiedza odnośnie nieruchomości jest na poziomie podstawowym to najprawdopodobniej bez wcześniejszego kontaktu z rzeczoznawcą, cena mieszkania zostanie zawyżona. Doprowadza to przedłużenia terminu sprzedaży a finalnie do stopniowych obniżek cenowych.

 

Pamiętaj, że to wszystko może zostać też wykonane przez dobre biuro nieruchomości.  

 

CZYTAJ TAKŻE – WYCENA NIERUCHOMOŚCI

 

ZBIERZ INFORMACJĘ O NIERUCHOMOŚCI

 

Osoby, które będą zainteresowane kupnem nieruchomości na pewno będą pytać o koszty utrzymania latem i zimą. Najlepszym sposobem na zobrazowanie sytuacji jest zebranie kilku rachunków. Kolejną ważna rzeczą jest pozbycie się wszelkich zwierząt na czas oglądania mieszkania. Bez tego możemy sprawić, że klient nie będzie czuł się komfortowo np. z powodu alergii.

 

SPRZEDAJ SWOJĄ NIERUCHOMOŚĆ Z POŚREDNIKIEM

 

Chcąc skorzystać z usług pośrednika nieruchomości warto przejrzeć na początek kilka ofert pochodzących z różnych miejsc, aby porównać je ze sobą i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Zapoznaj się dokładnie z umową oraz jej warunkami. Jeżeli stwierdzisz, że dana propozycja jest odpowiednia podpisz odpowiednie dokumenty z jednym biurem nieruchomości. Wchodzenie we współpracę z kilkoma na raz nigdy nie jest dobrym pomysłem. Na co zwrócić szczególna uwagę? Przede wszystkim umowa pośrednictwa oraz zakres i forma promocji nieruchomości. Nieocenione są też doświadczenie oraz opinie klientów biura nieruchomości gromadzone przez co najmniej kilka lat.